August 8, 2020

Grayscale mówi, że ponad 33% inwestorów amerykańskich jest zainteresowanych Bitcoinami i Altcoinami

Von admin

Ponad jedna trzecia amerykańskich inwestorów wykazała zainteresowanie inwestycjami w Bitcoin i inne aktywa kryptograficzne, według największego na świecie menedżera inwestycji w aktywa kryptograficzne, Grayscale.

Grayscale stwierdziła, że jest to wezwanie dla doradców finansowych do nadrobienia zaległości w aktywach kryptońskich i ułatwienia przejścia na rynek kryptoński nowym podmiotom.

„Ponad jedna trzecia amerykańskich inwestorów jest zainteresowana inwestowaniem w krypto takie jak #Bitcoin. Dla doradców finansowych, nadszedł czas, aby przyspieszyć klasę aktywów.“

Firma oferuje teraz Doradcom Finansowym nowo uruchomiony Digital Currency Toolkit, centrum zasobów, które pomoże im lepiej zrozumieć klasę aktywów w walucie cyfrowej.

Bitcoin stanie się tylko silniejszy
Grayscale od początku zlotu rynku kryptograficznego w czerwcu i jego szczytu w lipcu nieprzerwanie uderza we wszystkie zarządzane aktywa. Prowadząc rajd, Bitcoin i Ethereum odnotowały również rekordowe zyski za rok 2020.

Ostatnia aktualizacja pokazuje, że AUM Grayscale’s wynosi 5,5 mld dolarów, a firma ma duże plany, aby posiadać więcej kapitału na rynku kryptograficznym.

Rosnące zainteresowanie aktywami cyfrowymi jako alternatywą dla dolara sprawiło, że obecnie w USA obserwuje się duże zainteresowanie aktywami kryptograficznymi.

Zarówno w młodszych, jak i w starszych grupach demograficznych, osoby fizyczne odchodzą od aktywów z klasy fiat na rzecz aktywów z klasy drugorzędnej, przy czym młodzi ludzie preferują aktywa cyfrowe, a starsi wolą inwestować w złoto.

Cena złota rośnie w korelacji z byczą aktywnością na rynku kryptograficznym, a eksperci spekulują, że obecny kryzys pieniądza fiatowego spowoduje wzrost cen obu klas aktywów w 2020 roku.

Według Toma Emmera, reprezentanta Minnesoty, koncepcja zdecentralizowanego finansowania Bitcoin’a stanowi lepszą przyszłość dla Amerykanów, co daje gwarancję, że Bitcoin będzie tylko silniejszy i bardziej wpływowy.

Dostęp do Boomer Wealth przez tysiąclecia

Grayscale powoli odkrywa swój plan generalny mający na celu zwiększenie napływu kapitału na rynek kryptoński i w jego ogromnych rezerwach aktywów kryptońskich. Ostatnio firma stwierdziła, że boomerzy posiadają łącznie 68 bilionów dolarów bogactwa. Chociaż wolą złoto od aktywów cyfrowych, to boomerzy będą musieli w końcu przenieść ten majątek na tysiąclecia, które są pięć razy bardziej skłonne do inwestowania w Bitcoin.

Ponadto, Grayscale bada kolejny napływ kapitału od młodych inwestorów, kierując inwestorów na popularne App Robinhood handlu, który ma 13 milionów użytkowników w wieku 35 lat poniżej.

Nowy ruch w kierunku edukacji doradców finansowych prawdopodobnie otworzy rynek dla bardziej zróżnicowanej grupy inwestorów, szczególnie przy dominującym byczym sentymencie na rynku kryptońskim.